top of page

Parada Schumana 2017

Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Knieć uczestniczyli w Paradzie Schumana organizowanej w ramach obchodów Dnia Europy i rocznicy ogłoszenia przez Roberta Schumana planu integracji europejskiej przypadającej na 9 maja. Ulicami Warszawy Parada przeszła po raz 18. Organizatorami wydarzenia była m.in. Fundacja im. Roberta Schumana i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Pochód wyruszył po godz. 12 na trasę przez ulice Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera i Królewską i powrócił na Krakowskie Przedmieście. Następnie przeszliśmy przez miasteczko Schumana z namiotami Komisji Europejskiej, programu Erasmus Plus i organizacji pozarządowych, które rozlokowało się na skwerze Hoovera. Odbywały się tam spotkania, debaty z ekspertami, prezentowano najciekawsze inicjatywy organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, a także konkursy, animacje i gry edukacyjne.

W ten sposób w naszej szkole promuje się idee zjednoczonej Europy, Unii Europejskiej, program Erasmus Plus, tolerancji, poszanowania innych kultur i współpracy w każdym wymiarze.

Parada Schumana 2016

7 maja 2016r. przy dźwiękach bębnów ulicami Warszawy przeszła 17. już Parada Schumana, w której udział wzięli uczniowie klasy 2g, 2f i 3b.

Parada rozpoczęła się w samo południe. Trasa Parady przebiegała od Krakowskiego Przedmieścia, przez ulice Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera, Królewską, by wrócić na Krakowskie Przedmieście w pobliżu kościoła św. Anny, gdzie znajdowało się Miasteczko Schumana.

W paradzie uczestniczyły Kluby Europejskie, mieszkańcy Warszawy i goście z innych miast, a także Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na Nowym Świecie przygotowano Miasteczko Europejskie, gdzie w  namiotach czekało na uczestników Parady bardzo dużo atrakcji: konkursy, gry edukacyjne, zabawy, występy kulturalne o tematyce europejskiej, pokazy.

Przedstawicielstwo KE promowało podczas Parady swoje akcje pod hasłem #Mobilni. W Miasteczku można było dowiedzieć się m.in., jak podjąć pracę za granicą, założyć firmę czy studiować w krajach UE. Swoją działalność przedstawiały też organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. W Miasteczku można było również posłuchać otwartych debat o wyzwaniach, które stanęły przed wspólnotą europejską: o przyszłości Strefy Schengen, kryzysie migracyjnym w UE i Polsce oraz mobilności zawodowej i edukacyjnej. 

Zabawie nie było końca, prowadzący zajęcia tematyczne na swoich stoiskach potrafili naprawdę zainteresować i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na odwiedzających czekały broszury, mapy, gadżety, maskotki, słodycze.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

bottom of page