top of page

Lekcje

Uczestnicy projektu wykorzystują różnorodne techniki wdrażania nowo zdobytej wiedzy. W ramach zajęć lekcyjnych pracują z uczniami na zasadzie miniprojektów, zwiększają samodzielność uczniów w zdobywaniu wiedzy, organizują różne konkursy i prace zespołowe, zamieniają się z uczniami rolami, wprowadzają język angielski w tok lekcji. Oto przykłady różnych lekcji z wykorzystaniem języka.

Henryk VIII na Facebooku - CLIL na lekcjach historii

P. Agnieszka Tymińska w ramach lekcji historii po angielsku przygotowała cykl lekcji o dynastii Tudorów i jej najsłynniejszym przedstawicielu, czyli o Henryku VIII. Uczniowie poznali sylwetkę króla, jego najważniejsze dokonania polityczne oraz życie prywatne. A wszystko w języku angielskim. Po zakończeniu  zajęć bazujących na tekście i materiale wizualnym, uczniowie podsumowując wiadomości przygotowali profile FB króla.

Nasze herby - CLIL na lekcjach historii

Zajęcia o średniowiecznej heraldyce bazowały na podręczniku brytyjskim. Uczniowie poznali zasady tworzenia herbów i znaczenie ich symboliki w średniowieczu. Zadaniem uczniów było stworzenie własnego herbu z zastosowaniem omawianych zasad, ale z elementami charakteryzującymi autorów herbów. 

CLIL na lekcjach matematyki

P. Judyta Dąbrowska wprowadzała uczniów w świat matematyki po angielsku wprowadzając temat najpierw po polsku podczas standardowych zajęć z matematyki, a następnie proponowała uczniom zestawy zadań w języku angielskim. Materiał należało umieć w obu językach.

''Aniamal Farm'' na lekcjach literatury

P. Paulina Lubieniecka wraz z uczniami przyprowadziła zajęcia poświęcone ""Folwarkowi zwierzęcemu" George'a Orwella. Uczniowie przygotowali prezentację o autorze w języku angielskim, obejrzeli fragmenty filmu w oryginale, a następnie odpowiadali na pytania i tworzyli komiks oparty o treść książki.

CLIL na lekcjach wychowania fizycznego

P. Rafał Urbański przygotował cykl zajęć wychowania fizycznego, w którym uczniowie opracowali różne ćwiczenia w języku angielskim, zorganizowali wystawę prac zawierających instrukcje, jak wykonać poszczególne ćwiczenia, a następnie przeprowadzili zajęcia zgodnie z zaproponowanymi przez uczniów zadaniami.

CLIL na lekcjach geografii

P. Agnieszka Tymińska w ramach lekcji historii po angielsku przygotowała lekcję o Henryku VIII, w ramach której uczniowie poznali sylwetkę króla, jego najważniejsze dokonania polityczne oraz życie prywatne. A wszystko w języku angielskim. Po zakończeniu  zajęć bazujących na tekście i materiale wizualnym, uczniowie podsumowując wiadomości przygotowali profile FB króla.

CLIL na lekcjach dziennikarstwa

P. Edyta Świercz podczas zajęć z dziennikarstwa zaproponowała uczniom napisanie artykułu w języku angielskim, który następnie stanowił część  cyklicznie publikowanej gazetki szkolnej. Z gazetką może zapoznać się każdy chętny, bo jest  udostępniana na stronie szkoły.  

CLIL na zajęciach literatury

P. Aleksandra Dąbkowska i p. Edyta Świercz podczas zajęć z literatury realizują program nauczania literatury anglojęzycznej w klasach dwujęzycznych. Uczniowie przygotowali i omówili sylwetę Karola Dickensa oraz tworzyli własne wersje okładek do Opowieści wigilijnej. Z kolei uczniowie p. Dąbkowskiej przybliżyli sobie życie i twórczość Wiliama Szekspira oraz przygotowali gazetkę z Werony, w której przestawili dzieje Romea i Julii w wersji alternatywnej. Pomysłowość uczniów jest zaskakująca.

CLIL na lekcjach teatru

P. Paulina Lubieniecka podczas zajęć teatralnych przeprowadziła zajęcia korzystając ze wskazówek zdobytych podczas szkolenia w Plymouth. Uczniowie przygotowali anglojęzyczny przewodnik dla aktorów i aktorek, omówili opisane zasady w czasie zajęć, a następnie podczas scenek wprowadzali je w praktykę.. 

Poszukujemy pracownika - ogłoszenia o pracę w języku angielskim

Lekcja dotyczyła zawodów, jakie wykonywano w średniowiecznym zamku. Po omówieniu prac, które wykonywano na zamku, uczniowie wczuwali się w rolę zarządcy, który poszukuje pracownika. Kreatywność uczniów nie ma granic.

Ochrona zwierząt - biologia po angielsku

P. Iwona Drozdowska-Żurawska omawiając zagadnienia ekologiczne zmobilizowała uczniów do opracowania katalogu zwierząt i roślin znajdujących się w Polsce pod ochroną. Prace zostaną wykorzystane w projekcie eTwinning w kolejnym roku szkolnym.

Chemia po angielsku

P. Paulina Klimek przeprowadziła lekcję o Ph po angielsku. Najpierw była prezentacja, a potem ćwiczenia i doświadczenia praktyczne.

Język francuski

P. Marzenna Degórska-Karpińska dokłada wszelkich starań, by lekcje języka francuskiego były ciekawe i angażujące uczniów.

Język rosyjski

P. Katarzyna Rutkiewicz aktywnie działa na rzecz popularyzacji języka rosyjskiego.

Historia po angielsku

P. Agnieszka Knieć przygotowała lekcję porównującą życie studentów dziś i w średniowieczu. Scenariusz do pobrania w zakładce ,,Materiały do pobrania".

Biologia po angielsku

P. Ewa Podpora przeprowadziła lekcję o kręgowcach, a uczniowie w ramach utrwalenia materiału  przygotowali prace plastyczne w języku angielskim o wybranym kręgowcu.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

bottom of page